fbpx

W strefie siłowej odnajdą się zarówno osoby początkujące jak i średniozaawansowane. Do Waszej  dyspozycji znajdują się tam: brama na 6 stanowisk, brama na 3 stanowiska i 2 bramy do treningu Cross, dwie ławki płaskie, ławka dodatnia, ławka ujemna, pięć wolnych ławek, cztery ławki do kształtowania mięśni brzucha, suwnica Smitha, jedna ławka rzymska, dwa modlitewniki, drążki do podciągania, hantle w przedziale od 1 do 42,5kg jak również 17 maszyn na poszczególne grupy mięśniowe. Ruch i ćwiczenia na nich jest w pełni bezpieczny, a zakres wykonywania oraz płaszczyzna ruchu jest ściśle określona i narzucona przez konstrukcję urządzeń.

Wolne Ciężary
W strefie wolnych ciężarów znajdują się zestawy obciążeń, przeznaczonych do wszechstronnego treningu poszczególnych partii mięśniowych. Szeroka gama sprzętu zadowoli każdego z Was. Treningi na urządzeniach jak i na wolnych ciężarach mają specyficznie działanie na kształtowanie sylwetki i siły, jednak trening wolnymi ciężarami nie ogranicza w takim stopniu, jak ćwiczenia na maszynach. Do Waszej dyspozycji oddajemy stanowiska do treningu grzbietu, klatki piersiowej, barków, ramion ,nóg oraz duży wybór ławeczek treningowych, sztang, gryfów i innych urządzeń.

Strefa Maszyn
Strefa maszyn łatwy w obsłudze zestaw profesjonalnych urządzeń do treningu siłowego firmy Sportesse i Sterling. Ćwiczenia te obejmują wszystkie partie mięśniowe. Pomagają wzmocnić i wysmuklić sylwetkę. Zmniejszają ryzyko kontuzji i nie wymagają od ćwiczącego szczególnej techniki treningowej. Trening na tych maszynach zapewnia odczucia podobne do ćwiczeń z hantlami czy sztangą. Urządzenie na mięśnie nóg i brzucha usatysfakcjonują najbardziej wymagających.

Urządzenia i akcesoria w Strefie treningu Cross:
Wielofunkcyjna brama Cross wyposażona jest w 13 stanowisk do ćwiczeń wszystkich partii mięśniowych:

  • drążki do podciągania
  • uchwyty na sztangi
  • TRX – 5 szt
  • drabinkę koordynacyjną
  • gumy do podciągania
  • 4 piłki: 4kg, 6 kg., 8 kg., 10 kg
  • bosu
  • TRX RIP
  • koła gimnastyczne

Strefa Treningu funkcjonalnego/Cross
Najważniejszymi zasadami treningu funkcjonalnego/Cross jest stosowanie ćwiczeń angażujących wiele stawów oraz „funkcjonalność” ćwiczeń. Z tego względu rezygnuje się z ćwiczeń izolowanych, a stosuje się w ich miejsce takie, które dają możliwość treningu całego ciała. Trening funkcjonalny/Cross intensywnie pobudza krążenie krwi i poprawia tym samym wydolność i działanie całego organizmu. Bardzo istotnym atutem treningu funkcjonalnego/Cross jest to, że aktywuje on wszystkie rodzaje włókien mięśniowych, tych głębokich jak też posturalnych, które odpowiadają za prawidłową postawę ciała oraz za zdrowy kręgosłup. Dzięki zrównoważonej stymulacji całego organizmu, wyrównują się napięcia mięśniowe, a sylwetka nabiera smuklejszych kształtów. Trening funkcjonalny jest absolutnie treningiem prozdrowotnym, pomimo, że dla osób początkujących może on sprawiać wrażenie bardzo intensywnego.