fbpx

Otwarty trening Okinawan Kempo!

Otwarty trening Okinawan Kempo!
09 sty

Serdecznie zapraszamy na otwarty trening, który poprowadzi- Kyoshi Piotr Ciećwierz (8 dan), prezydent Międzynarodowej Federacji Okinawskiego Kempo !

Czym jest Okinawan Kempo?🤔
Okinawan Kempo jak każdy inny system Karate uczy przeróżnego rodzaju technik obrony, jednak nauka ta nie polega na powtarzaniu techniki bez rozumienia, gdzie leżą jej korzenie. W Okinawan Kempo wszystkie techniki, bloki, uderzenia oraz dźwignie wynikają z Kata i podstaw technicznych (technicalfoundations). W tym systemie karate przyjmujemy odwrotny kierunek niż w większości innych systemów – uczymy się kata by móc wykorzystać z nich pojedyncze ruchy w celu wykonania techniki. W większości innych systemów nacisk na kata nie jest tak duży jak w Okinawan Kempo. Wynika to z prostej logiki – łatwiej ułożyć słowo znając alfabet, niż składać alfabet z pojedynczych słów i liter nauczonych przypadkowo w dowolnej kolejności. Tak właśnie działają Kata w naszym systemie – jest to alfabet z którego możemy później ułożyć dowolne słowo czy nawet zdanie. Taki sposób nauczania owocuje osiągnięciem maksymalnej precyzji w wykonywaniu i łączeniu technik obrony.

System Okinawan Kempo – dla kogo?🤔
Dla każdego. System jest skuteczny niezależnie od siły, masy, rozmiarów czy też wieku. Nie wymaga się tutaj określonej siły, ponieważ tajemnica tkwi w dopracowanej przez adepta technice. Nie jest także konieczne maksymalne rozciąganie, gdyż techniki można dopasować indywidualnie do predyspozycji adepta, przy czym w żaden sposób nie tracą na skuteczności.

Wstęp darmowy! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *