fbpx

Szlachetna paczka

Szlachetna paczka
20 lis

Kochani, ❤️
Zwracamy się z prośbą, abyśmy WSPÓLNYMI siłami pomogli Pani Anecie i Julce, których historię przedstawimy poniżej.

Zacznijmy od tego czym jest szlachetna paczka?🎅
To ogólnopolski projekt społeczny, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Organizacyjnie opiera się na pracy kilkunastu tysięcy wolontariuszy w całej Polsce. Zasadą działania projektu jest tzw. mądra pomoc, czyli taki rodzaj bezpośredniego wsparcia, który ma dać wybranym rodzinom narzędzia do tego, by były w stanie zacząć samodzielnie rozwiązywać swoje problemy. Organizatorzy projektu deklarują, że „nie pomagają biedzie roszczeniowej” i chcą, aby „ludzie sami radzili sobie w życiu.

Historia rodziny:
,,Pani Aneta ma 37 lat, samotnie wychowuje 5 letnią córeczkę Julkę. Pani Aneta przeszła bardzo długą drogę, aby zajść w wymarzoną ciążę, przyjmowała duże ilości leków hormonalnych, szukała pomocy u wielu lekarzy, aż wreszcie się udało. Julka jednak urodziła się w 29 tygodniu ciąży, jest skrajnym wcześniakiem, dlatego zmaga się z chorobami i dolegliwościami typowymi dla dzieci, które przyszły na świat zbyt wcześnie. Z retinopatią wcześniaczą dziewczynka sobie poradziła, jednak ma bardzo dużą wadę wzroku, w związku z czym wymaga ciągłej terapii pleoptycznej. W tej chwili dzielnie znosi zaklejanie jednego oczka, aby zmobilizować do pracy to, które jest słabsze. Ponadto w dalszym ciągu musi być pod kontrolą neurologa oraz uczęszczać na zajęcia rehabilitacyjne.
Pani Aneta, po latach przyjmowania leków hormonalnych, zmaga się z ich skutkami ubocznymi. Pomimo swojego młodego wieku obecnie jest pod stałą opieką ginekologa i kardiologa. Przez kilka lat życia Julki, Pani Aneta trud życia codziennego dzieliła ze swoim mężem. Jednak ponad roku temu postanowił on niespodziewanie odejść od nich. Było to trudne doświadczenie zarówno dla żony jak i córki. Wcześniej Pani Aneta wraz z mężem prowadziła firmę, która była ich źródłem utrzymania. Po rozwodzie jednak, ich drogi zawodowe się rozeszły. Mąż przejął firmę, a Pani Aneta pozostała bezrobotna. Nie poddała się, postanowiła poszukać pracy, co jej się udało. Znalazła zatrudnienie w przedszkolu, do którego uczęszcza Julka. Pracuje jako pomoc nauczyciela i pomimo niedużych zarobków cieszy się tym co ma. Pani Aneta wraz z dzieckiem utrzymują się z wynagrodzenia Pani Anety i alimentów, które płaci tata Julki (łącznie 2570 zł). Po odliczeniu kosztów rodzinie pozostaje 608 zł miesięcznie na osobę.
Pani Aneta w wolnym czasie lubi gotować, piec ciasta ze swoją córeczką, jeździć na rowerze i spacerować. Pomimo tych wszystkich trudności, jakie napotyka na swojej drodze, dzielnie zmaga się z codzienną walką o zdrowie swojej córeczki. Mama bohaterka, nie poddaje się i chociaż bywają momenty załamania i słabości, ona wie, że aby było lepiej, małymi krokami muszą iść przed siebie. Julka jest małą iskierką w życiu mamy. Kochają się obie bezgraniczną miłością, każdy uśmiech Julki sprawia, że jej mama ma jeszcze więcej siły do działania.
Pani Aneta nie jest typem narzekacza, nie użala się nad sobą, cieszy się tym co ma, chociaż przyznaje, że bywają trudne chwile. Marzy, aby w przyszłości jej córeczka była całkiem sprawna, aby jej wada wzroku nie pogłębiała się, aby mogły obie spokojnie cieszyć się życiem. W tej chwili ich największą potrzebą jest kuchenka gazowa z piekarnikiem, ponieważ ta, której używają częściowo
się zepsuła (nie działa piekarnik). Pani Aneta prosi także o ubrania dla córeczki oraz środki czystości.”

Potrzeby rodziny:🎄🎁
-Kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym
-Środki czystości (płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, szampon, płyn do prania)
-Ubrania:
Julka- kurtka, spodnie, polar oraz bluzka, rozmiar: 122 (sylwetka drobna)
P.Aneta- płaszcz rozmiar 44 koloru czarnego/granatowego, sylwetka: normalna
Ponadto marzeniem dziewczynki jest otrzymanie niewielkiej sztucznej choinki.

Na Wasze hojne dary czekamy w klubie, gdzie oddać je możecie recepcji, na której znajduje się również puszka do której można wrzucić swoją darowiznę. 🎅

DO DZIEŁA!❤️🎄🎁❤️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *